Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Na każdy temat
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam godnego polecenia fachowca, który zajmuje się wykonywaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na fachowców z okolic stolicy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Poszukuje fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu zauważono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd przybyło ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać Egipcjanie. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło zbliżone do tego które używamy współcześnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy rozważałeś ofertę tych ludzi ze stolicy - mają bardzo interesujące pracę Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to właśnie mają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Poszukuje fachowca, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Cześć, nie widziałem że są takie rozwiązania. Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiałem się jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę się dowiedzieć jak kształtuje się to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Strefa rozmów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości