Strona 1 z 1

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:46
autor: tomaszkowal
Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Kupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec działa należycie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Witam, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz na tej stronie: https://topro.pl/product-category/systemy_-all/systemy-alarmowe . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć rozmaitego rodzaju czujki. Najczęściej spotykane są te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:

Czy jest sposób, aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:55
autor: lukaszgos
Cześć. Obecnie centrale Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu zainstalować taką czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu alarmu: link , który pokazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.